Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj Niedziela Modlitw za kierowców.
  2. W tym tygodniu przypada:
  • poniedziałek: święto św. Katarzyny ze Sieny dziew. i dok. Kościoła, patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  • wtorek: Spotkanie klasy III z rodzicami. Zapraszam na różaniec, Mszę św. i spotkanie po Mszy św.
  • środa: Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych o 17.3o. W miesiącu maju Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o 17.3o a w niedziele i uroczystości – o 15.3o. W miesiącu maju nie będzie różańca przed Mszą św. Spotkanie Scholi o godzinie 19.oo.
  • czwartek: wsp. św. Atanazego, bpa i dok. Kościoła. W tym dniu przypada I czwartek miesiąca maja, modlimy się o powołania do służby Panu Jezusowi;
  • piątek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte jak w Niedzielę. W tym dniu przypada również I piątek miesiąca. Wynagradzamy Sercu Jezusa za grzechy i modlimy się za misje. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed mszą świętą. Odwiedziny chorych w sobotę: ks. Sławek od 1o.3o, ks. Konrad od 11.oo; Spotkanie zespołu muzycznego o godzinie 19.oo.
  • sobota: wsp. św. Floriana, męczennika i patrona Strażaków. Przy tej okazji Dziękuję Strażakom za wszelką pomoc i ofiarną służbę na rzecz naszej parafii. W tym dniu przypada I sobota miesiąca. Wynagradzamy Sercu Maryi za zniewagi i grzechy. Nabożeństwo majowe połączone z modlitwami o uwolnienie od nałogów, zniewoleń i obciążeń pokoleniowych, po nabożeństwie błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.
  • niedziela: Rocznica I Komunii św. – Msza św. o 1o.3o.
  1. Bardzo dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bierzmowania. Księdzu Konradowi – za troskę i pieczę o młodzież a także organizację uroczystości. Rodzicom – za wszelką pomoc, życzliwość trud i serce pełne wiary, dziękuję też z ofiarę pieniężną na nowy dywan do prezbiterium, dziękuję za przygotowanie naszej świątyni do uroczystości. Dziękuję młodzieży za solidność i świadectwo wiary. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za posługę, panu Organiście oraz Pani Agnieszce za ustrojenie kwiatami wszystkich ołtarzy.
  2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Patrycja Justyna Śliwa oraz Wiktor Piotr Piech (zap.III); Grzegorz Andrzej Kalemba oraz Magdalena Anna Strojny (zap. I); Szymon Łukasz Łos oraz Katarzyna Agnieszka Opoka (zap. I).Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach kanonicznych istniejących pomiędzy tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym Urząd Parafialny.
  3. W tym tygodniu do sprzątania bardzo proszę następujące osoby: Katarzynę i Andrzeja Ślusarczyk, Małgorzatę i Tadeusza Wiejaczka, Halinę i Wacława Wożniak, Stanisławę i Tadeusza Palczewskich, Grażynę i Benedykta Palczewskich, Ludwikę i Józefa Rusnak, Krystynę i Stefana Kasińskich
  4. W tym tygodniu do wieczności odeszła Lucyna Trybuła z Sieraczki.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i Opieki Matki Bożej!